نسخه چاپی نسخه چاپی

یادداشت رامین عربی شهردار کهریزک به مناسبت روز پژوهش

29297_536

به گزارش نسیم ری ،حلول ماه ربیع الاول را در واپسین روزهای فصل پاییز به همه شهروندان شهر کهریزک تبریک گفته و آرزومندم که عزاداری همه دوستداران اهل بیت(ع) در طول ۲ ماه محرم و صفر مقبول درگاه حق قرار گرفته باشد.

در روزهای پیش رو ،روز “پژوهش”در قالب مناسبتی ملی  در تقویم روزشمار به ثبت رسیده است.

همواره  اندیشیدن، پژوهش و نوآوری، اساسی ترین نیاز برای دست یابی به پیشرفت، توسعه، رفاه عمومی و استقلال واقعی شناخته شده است و تأکید بر پژوهش و تشویق پژوهش گران و صاحبان اندیشه به فعالیت های پژوهشی مورد نیاز کشور، یکی از مهم ترین راه های رسیدن به خودکفایی است.

امروزه صاحب نظران و اندیشمندان دنیا معتقدند جوامعی که پژوهش را جدی می گیرند، برای آن سرمایه گذاری مادی و فکری می کنند و روز به روز شاهد پیشرفت در عرصه های گوناگون علمی و فرهنگی هستند. میان تحقیق و توسعه، رابطه متقابل و تنگاتنگی وجود دارد و پیشرفت علم و فن آوری در جامعه، نتیجه کوشش های علمی و پژوهشی است. از این رو، با توجه به اهمیت و ضرورت پژوهش و نقش کلیدی آن در رشد و توسعه جوامع، حمایت و تقویت نهادهای علمی و اهتمام به ارتقای فرهنگ پژوهش و جایگاه تحقیقات در حوزه های مختلف زیر مجموعه های شهرداری در برنامه های مدیریت شهری کهریزک قرار دارد و امیدواریم که با ترویج و تقویت فرهنگ پژوهش در بین مدیران و شهروندان بتوانیم  گام های موثری را به سوی شهری پویا و توسعه یافته برداریم.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *