نسخه چاپی نسخه چاپی

هدایت آب های سطحی به چرخه مصرف فضای سبز شهرکهریزک

جلسه مدیریت منابع آب شهر کهریزک با حضور مسئولان اداره آبفا و مدیران شهرداری کهریزک برگزار شد.

خطیر

به گزارش پایگاه  خبری تحلیلی نسیم ری؛«داریوش خطیر» با اعلام این خبر گفت: باتوجه به رایزنی های انجام شده از سوی مدیران شهرداری کهریزک با مسئولان آبفای شهر، ساخت فاز دوم تصفیه خانه کهریزک با مشارکت هر دو نهاد در دستور کار قرار گرفت.

مسئول فضای سبز شهرداری کهریزک افزود:  با احداث تصفیه خانه، آب انهار و  مازاد شهری به این حوضچه سرریز شده و پس از تصفیه برای آبیاری فضای سبز شهری در اختیار شهرداری کهریزک قرار می گیرد که اجرای این طرح در مدیریت بهینه مصرف انرژی و تامین مناسب آب مورد نیاز غیر شرب تاثیر بسزایی دارد.

یکی دیگر از مصوبات این جلسه، هدایت آب های سطحی شهر به تصفیه خانه مذکور بود، خطیر در تکمیل این خبر اظهار داشت: درصد قابل توجهی از آب های سطحی سایر نقاط شهرستان ری به رودخانه کن سرریز می شود که وجود پسآب های فاضلاب و صنعتی باعث آلودگی آب های سطحی نیز می شود از این رو با حضور شرکت های مشاور در این جلسه به توافق رسیدیم که طرحی برای جلوگیری از ورود آب های سطحی  به مسیل رودخانه و هدایت آن به تصفیه خانه اجرا شود که با تحقق آن حجم قابل توجهی از این منابع آبی  به چرخه مصرف برمی گردد.

مسئول فضای سبز شهرداری کهریزک در پایان خاطر نشان مصوبات این جلسه  آب مورد مورد نیاز فضای سبز شهر کهریزک را تامین می کند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *