نسخه چاپی نسخه چاپی

خدمات فرهنگی ویژه زائران در مجاورت حرم حضرت عبدالعظیم(ع) ارائه می شود/ ارائه خدمات سلامت محور به کودکان کار

شهردار منطقه ۲۰ از استقرار ایستگاه های فرهنگی و پذیرایی ویژه زائران در ضلع شرق حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) همزمان با ایام ارتحال امام خمینی(ره) خبر داد.

شهردار

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نسیم  ری به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۲۰، سیداحمد صفوی با بیان این مطلب گفت: به مناسبت بیست و هشتمین سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) ویژه برنامه های فرهنگی و ارزشی با استقرار ۵ پردیس فرهنگی – قرانی و سلامت در ضلع شرق حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) در روز های ۱۳ تا ۱۵خرداد به شهروندان ارائه می شود.

صفوی افزود: به منظور ارائه مفاهیم ارزشمند اسلامی؛ با استقرار ۵ پردیس فرهنگی- قرانی ، خدمات فرهنگی و محصولات قرانی با عنوان «امام دلها» همراه با توزیع افطاری ساده از ساعت ۱۷ تا ۲۴ روز های ۱۳ تا ۱۵ خرداد به زائران ارائه می شود.

وی با اشاره به اینکه فعالیت پردیس های فرهنگی و سلامت از عصر روز شنبه ۱۳ خرداد آغاز می شود، ادامه داد: توزیع ۱۰ هزار بسته فرهنگی و قرانی بین زائران  همراه با استقرار روحانیون در غرفه نسیم بهشت و پاسخگویی به سئوالات شرعی و ارائه خدمات سلامت محور شامل مشاوره تغذیه ، مامایی ، روان شناسی ، مذهبی ، غربالگری فشار و قند خون ، سنجش تراکم استخوان غرفه طب سنتی و داروهای گیاهی از ساعت ۲۰ الی ۲۴ انجام می شود.

شهردار منطقه با اشاره به اجرای طرح جهادی پزشکان خیر ویژه کودکان کار اظهار داشت: همزمان با ایام ارتحال امام راحل(ره) با حضور دندانپزشکان خیر در مرکز خدمات اجتماعی شهرداری منطقه ۲۰ در روزها ۱۴ و ۱۵ خرداد ، خدمات رایگان دندانپزشکی به ۴۰۰ نفر از کودکان کار ارائه می شود.

وی با بیان اینکه با توجه به اسکان و حضور تعدادی از زائران حرم امام خمینی(ره) در شهرری، تمهیدات لازم در خصوص امکانات رفاهی و خدمات عمومی در محدوده حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) تدارک دیده شده است افزود: بهساز ی و لکه گیری آسفالت معابر ،نصب مخازن پسماند و سرویس های پرتابل ، بازپیرائی فضاهای سبز، بهسازی سرویس های بهداشتی در محدوده حرم حضرت عبدالعظیم(ع) انجام شد و عوامل معبربان، امدادی و خدمات شهری برای خدمات رسانی به زائران آماده باش هستند.

صفوی گفت: با توجه به اینکه منطقه ۲۰ در مسیر عبوری قرار دارد تمامی مسیرهای منتهی به حرم امام خمینی(ره) و همچنین حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) از جمله بزرگراه های امام علی(ع)، شهید آوینی، شهید کریمی و محورهای فدائیان اسلام، سلمان فارسی، ورامین، شهید رجایی بهسازی و ایمن سازی شده است .

وی به نوسازی تجهیزات ترافیکی در بزرگراه های امام علی(ع)، شهید رسولی و شهید آوینی اشاره کرد و افزود: با سرویس رسانی رایگان اتوبوسرانی از مبادی دولت آباد و میدان شهرری به مقصد حرم امام  خمینی(ره) و بالعکس ، و همچنین با استقرار ۷۵ دستگاه ون در بزرگراه بهشت زهرا(س) حدفاصل سه راه باقرشهر تا ضلع شمال فلکه ساعت به صورت رفت و برگشت، خدمات رسانی بهینه به زائران،انجام می شود.

شهردار منطقه ۲۰ با بیان اینکه امسال ستاد مدیریت بحران منطقه ۲۰ به عنوان دبیرخانه ستاد بحران شهر تهران در ستاد ارتحال امام راحل(ره) تعیین شده است تصریح کرد : تامین برق اضطراری و ایمنی پهنه های تعیین شده جهت استقرار میهمانان ویژه و زائران از سوی ستادمدیریت بحران این منطقه انجام می شود.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *