نسخه چاپی نسخه چاپی

معضلات ری نتیجه نگاه غلط۳۰ ساله مسئولان بالادست به این شهرستان است

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی نسیم ری؛ هدایت الله جمالی پور؛ فرماندار ری و معاون استاندار تهران در نشست روسای ادارات شهرستان ری با رییس فراکسیون امید در مجلس شورای اسلامی گفت: شهرستان ری به دلیل داشتن صنایع مادر و خرد، پالایشگاه، انبارها و… از ظرفیت چشمگیری برخوردار است اما متاسفانه در طول سال های اخیر به دلیل تقسیمات کشوری ونگاه غلط برخی از مسئولان بالادست در دهه های گذشته ، سبب شده عواید و عوارض شهرستان به جیب استان و کلان شهر تهران رود و مشکلاتش در قالب آلایندگی و فرسودگی و… نصیب اهالی شهرستان شود که باید هرچه زودتر برای جلوگیری از این بهره کشی جغرافیایی و سیاسی در مجلس شورای اسلامی تدبیری اندیشید.
فرماندار ویژه ری افزود: اگر درآمدهای ری تمام و کمال به ری بازگردد می توان بهترین مدیریت را در مدت کوتاهی اعمال کرد؛ مدیریتی که نتیجه آن بی شک هویت تاریخی، اجتماعی و اقتصادی فراموش شده شهرستان را دوباره احیاء خواهد کرد.
معاون استاندار تهران اظهار داشت: متاسفانه در چند دهه گذشته براساس یک نگاه سلیقه ای حوزه انتخابیه ری در دل شهر تهران تعریف شده است که این موضوع اصل یکصدم قانون اساسی را زیر سوال برده است. چراکه با استناد به این قانون هرشهر و روستا باید دارای یک شورا و انتخابات مستقل باشد اما ری باوجود جمعیت و ویژگی های خاص فاقد شورا و انتخابات مستقل است.
جمالی پور خاطر نشان کرد: ری به صندوق ذخیره رای تبدیل شده است و همیشه در زمان برگزاری انتخابات، کاندیداها به ری امده و با دادن وعده و وعید رای اهالی را دریافت می کنند اما پس از موفقیت و حضور در شورا حاضر نیستند حتی نام “ری” را به عنوان شورای شهر تهران ری و تجریش اضافه کنند.
وی خطاب به محمدرضا عارف گفت: اگر حوزه انتخابیه ری و تهران مشترک است چرا نام ری بر سردر و سربرگ های شورا قید نمی شود اگر مشترک نیست پس چرا اجازه برگزاری انتخابات مستقل داده نمی شود؟ و امیدواریم نمایندگان مردم تهران، ری، اسلامشهر، شمیرانات و پردیس برای حل و فصل این موضوع هرچه زودتر راهکاری بیندیشند.
در پایان این نشست روسای ادارات به شاخص ترین مشکلات شهرستان که نیازمند پیگیری نمایندگان مجلس و بازنگری قانون است، اشاره کردند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *