نسخه چاپی نسخه چاپی

برای حل مشکلات شهرستان باید ناف ری از تهران جدا شود

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی نسیم ری؛ نشست مشترک رییس فراکسیون امید در مجلس شورای اسلامی با رییس شورای شهرستان ، فرماندار و روسای ادارات  ری در دفتر شورای شهرستان ری برگزار شد.
حسن خلیل آبادی؛ رییس شورای شهرستان ری و عضو شورای شهر تهران، ری و تجریش گفت: متاسفانه آنچنان که از اعضای شورای شهر انتظار می رود به مشکلات شهرری توجه نمی شود چون این منطقه در تقیسمات ۲۲ گانه پایتخت  در دل کلان شهر تهران واقع شده است و این موضوع سبب شده معضلات شهرری دیده نشود.
رییس شورای شهرستان ری خطاب به رییس فراکسیون امید در مجلس شورای اسلامی گفت: باخبر شده ایم که وزارت کشور لایحه تقسیمات کشوری جدید را به مجلس ارائه می دهد بنابراین تقاضا داریم دراین بازنگری ها براساس تراکم جمعیتی شهرستان ری ۳ نماینده مستقل مجلس شورای اسلامی برای حوزه انتخابیه ری تعریف شود چراکه براساس قانون به ازای هر ۱۵۰ هزار نفر یک نماینده مستقل سهم شهر یا شهرستان است و با این اوصاف حداقل ۳ نماینده مستقل سهم ری است که اگر مجلس فقط با یک نماینده مستقل موافقت کند که به دلیل حجم انبوده مشکلات و مطالبات ترجیح می دهیم نمایندگان ری با شهر تهران مشترک باشد و اگر با دونماینده مستقل موافقت شود که تازه برمی گردیم به ۴۰سال پیش ری که این شهرستان در آن زمان با جمعیت و پتانسیل کمترش دارای ۲ نماینده مستقل در مجلس شورای اسلامی بود.
حسن خلیل آبادی افزود: در سال های اخیر هویت سیاسی ری از بین رفته خیلی ها نمیخواهند اسم ری را به زبان بیاورند و با پیگیری های انجام شده از سوی فرماندار ری و بنده به عنوان یک شهروند ونماینده اهالی شهرری، هنور اسم ری ضمیمه تابلو و عنوان شورای شهر تهران نشده است که این موضوع یعنی نادیده گرفتن حق و حقوق شهر.
وی اظهار داشت:ارزش افزوده صنایع ری به تهران واریز می شود و معضلات و آلودگی های آن برای ماست.
۷۰ درصد آب سطحی شهرتهران به ری سرریز می شود، زمین های کشاورزی و سفره های زیرزمینی را آلوده می کند اما پس از تصفیه نصیب کشاورزان دشت ورامین می شود و ده ها مشکل و معضل کلان دیگر که اکنون فرصت هایش برای شهر تهران است و معضلاتش برای اهالی ری و این درحالیست که اگر ری عوارض مستقل دریافت کند بی شک از پس رفع مشکلاتش نیز بر خواهد آمد.
رییس شورای شهرستان ری در پایان تاکید کرد: تا زمانی که ناف ری از تهران بریده نشود ما با همین مشکلات دست و پنجه نرم خواهیم کرد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *